O mnie

Organizacja & oprawa artystyczna eventów to moja wielka pasja. Od ponad 13 lat zajmuję się zawodowo planowaniem, organizacją oraz zarządzaniem projektami eventowymi dla biznesu a obecnie również dla klientów indywidualnych. Tworzę wydarzenia od scenariusza, przez prowadzenie, po dobór obsługi, oprawy muzyczno – artystycznej, ekipy realizującej relację foto & video oraz dekorowanie wnętrz.

Buduję swoje doświadczenia zawodowe od ponad 18 lat w oparciu o swoje pasje, którymi od dziecka był taniec, ruch, muzyka, scena i wszelkie działania artystyczne. Realizuję założone cele i projekty w oparciu o własne talenty, doświadczenia, potencjał i coś co nazywam 6 zmysłem artystycznym;) Na scenie staję również w roli prelegentki i konferansjerki.

Z jakiegoś powodu trafiłaś/eś na moją stronę. Jeśli celem jest nawiązanie współpracy, wypadałoby się poznać. Zatem zanim spotkamy się przy kawie, by omówić możliwości działań. Zapraszam do zapoznania się moją wirtualną prezentacją i portfolio, bowiem jestem przekonana, że do tego, aby współpraca się dobrze układała – warto wiedzieć jakim człowiekiem jest nasz potencjalny partner do  współpracy i jaki jest jego potencjał i możliwości.  Zgodzisz się chyba ze mną, że w obecnych czasach sam produkt to nie wszystko. A za pojęciem MARKA – stoi także pojecie Marka Osobista.

KIM JESTEM

KIM JESTEM

Choreograf, event manager, konferansjerka.

JAKA JESTEM

JAKA JESTEM

Przedsiębiorcza, ambitna, zdeterminowana, konsekwentna, wrażliwa, otwarta, z apetytem na życie i wiedzę, kreatywna, konkretna.

MOCNE STRONY

MOCNE STRONY

Wysoka odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, doskonała organizacja planu pracy, umiejętność koordynacji działań zespołów ludzi, umiejętność przemawiania.

Najbardziej cieszy mnie to, że wciąż jestem otwarta na nowe wyzwania, naukę i rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Zdecydowanie należę do tego grona ludzi, których droga do spełnienia i szczęścia wiedzie poprzez realizację projektów i marzeń.

wykształcenie

Moje wykształcenie 

Moje wykształcenie, to mieszanka kierunków technika sprzedaży, filologii angielskiej, reklamy i marketingu. Jednak najbardziej cenię swoje doświadczenia opierające się na ponad 15 latach zawodowych działań w branży eventowej.

Jednak najbardziej cenię swoje  doświadczenia praktyczne opierające się na ponad 13 latach zarządzania firmą  i 18 latach działań w branży eventowej. Od 4 lat realizuję również  swój  projekt skierowany do kobiet łączący promowanie zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

Obecnie zarządzam 4 markami, które stworzyłam. Prowadzę dwa blogi, artystyczno-biznesowy oraz z zakresu zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.  Realizuję swoje cele w oparciu o własne talenty , doświadczenia, aspiracje, potencjał i marzenia. Jednocześnie pomagam osiągać je innym w oparciu o powyższe wymienione elementy.

Ale zacznę od początku...

Jako kilkulatka na pytanie „kim będziesz w przyszłości „? Odpowiadałam zdecydowanie: „tancerką , piosenkarką, modelką, aktorką „ . Przygodę z tańcem zaczęłam w wieku przedszkolnym, przygodę z muzyką jako 8 latka, przed obiektywem pierwszy raz stanęłam w wieku 15 lat a z aktorstwem zaprzyjaźniłam się mając lat 17. Wszystko mogłoby być przelotnym epizodem, ale tak nie było.

Byłam konsekwentna i uparta do dziś taka jestem. Choć moja historia życiowa nie była w stylu – lekkiej i prostej do celu. A jednak mimo wszystko, od zawsze żyłam z przekonaniem, że doskonale wiem co chcę robić w życiu. Wybrałam w życiu drogę taką już jako 16 latka, by równolegle do nauki, podjąć jak najszybciej pracę, zdobyć środki na swoje utrzymanie, trochę pozwiedzać Europę a następnie moim celem, było utworzenie swojej firmy. I już wtedy trzymałam się swojego planu, aby była to firma łącząca wszystkie moje pasje, które stale pielęgnowałam i które już wtedy były jednocześnie moimi doświadczeniami zawodowymi od kilku lat. Pracowałam komercyjnie jako tancerka, występowałam na eventach dla obiektów i agencji artystycznych, występowałam również na kontrakcie dla sieci hoteli. Mimo wielu zastrzeżeń „znawców”, że nie zostanę modelką, ze względu na wymagany wzrost, brałam udział w pokazach komercyjnych a przede wszystkim pracowałam komercyjnie. W dużo późniejszym czasie powróciłam do pasji pisania tekstów oraz muzyki i nagrałam kilkanaście utworów muzycznych, do których wyprodukowałam teledyski.  A pasję aktorską odkryłam mają 17 lat na planie pierwszego teledysku. W kolejnych latach zagrałam ponad 30 ról w teledyskach i kilkunastu produkcjach reklamowych i serialowych.

Cele w postaci utworzenia firmy oraz własnej formacji zrealizowałam w wieku 24 lat. Przez kilka lat realizowałam z sukcesem swój plan działalności firmowej, a następnie zaliczyłam mocny upadek po którym, jeszcze silniejsza pozbierałam się i zawalczyłam o powrót na rynek.

Zapewne zastanawiasz, dlaczego się dzielę tą historią w miejscu, w którym, powinnam chwalić się samymi sukcesami. Otóż jestem głęboko przekonana, iż mój upadek był jedną z najcenniejszych lekcji jakie otrzymałam w swoim życiu. Dzięki temu nauczyłam się jeszcze większej pokory i szacunku choć nigdy mi tych cech nie brakowało. Dzięki temu jeszcze mocniej doceniam, każdy najmniejszy sukces, jestem bardziej krytyczna, wymagająca i przezorna. Nauczyłam się również lepiej współpracować z innymi, dzielić swoimi doświadczeniami oraz jeszcze bardziej doceniać nie tylko sprawy Wielkie, ale i te Najmniejsze oraz Ludzi.

Czytaj więcej

„Mądry człowiek nie opłakuje przegranej, lecz szuka sposobu, aby wyleczyć odniesione rany”

Szekspir

Zgodnie z tymi słowami, szukałam do skutku sposobów na to, by móc realizować się na nowo i spełniać swoje zawodowe cele. Ponadto sytuacja ta pomogła mi wdrożyć nowy projekt, w którym łączę swoją pasję do sportu i zdrowego stylu życia z uświadamianiem kobiet w zagadnieniach związanych z realizacją siebie zawodowo. Systematycznie organizuję spotkania motywacyjne zrzeszające po kilkadziesiąt kobiet. Opowiadam również swoją historię, by mogły one czerpać lekcję dla siebie.

Kilka lat temu rozpoczęłam swoją przygodę z rozwojem osobistym, która trwa do dziś i miałam przyjemność czerpać ze szkoleń u Mateusza Mrozowskiego, Jana Pawła Mroza, Kamili Rowińskiej, Łukasza Milewskiego, Jakuba B. Bączka i innych fantastycznych osób. Przygoda ta staje się coraz bardziej świadoma i wznosi się na coraz wyższe poziomy. Stało się to moim osobistym źródłem motywacji i inspiracji. W pełni zgadzam się z powiedzeniem „Jeśli się nie rozwijasz, to znaczy, że stoisz w miejscu. A jeśli stoisz w miejscu, podczas gdy inni idą do przodu, oznacza to, że się cofasz”

W ogromnym skrócie moje
doświadczenia zawodowe to min.

 • kilkaset scenariuszy eventów
 • tysiące wydarzeń z zrealizowaną oprawą artystyczną
 • 3 edycje lokalnych wyborów dla Miss Polonia
 • oprawa ponad 40 produkcji teledyskowych
 • własne produkcje teledyskowe oraz spotów
 • kilkadziesiąt wyprodukowanych sesji zdjęciowych
 • kilkanaście pokazów z udziałem modelek
 • realizacje kampanii promo dla nowo wdrażanych marek
 • współpraca biznesowa z największymi firmami w Polsce
 • współpraca jako Event Manager obiektu Hotelowego
 • realizacje wydarzeń szkoleniowych dla kobiet
 • skuteczne negocjacje i pozyskiwanie partnerów i sponsorów wydarzeń

Zawsze bliskie memu sercu słowa przytoczę poniżej

„Mieszkam w pałacu możliwości
Piękniejszy to dom od prozy
O wiele więcej okien
I drzwi można szerzej otworzyć”

Emily Dickinson

A tak zupełnie prywatnie:

Uwielbiam podróżować szczególnie pływając, czytać książki z zakresu rozwoju osobistego, dekorować dom i babrać się w ziemi sadząc kwiaty w ogrodzie, spacery po lesie z moimi psami, mruczenie kotów oraz jazdę konną.

Wspieram akcje na rzecz bezdomnych zwierząt i mam swój osobisty cel z tym związany. Jestem wegetarianką i nie popieram jedzenia zwierząt, które czują i myślą!

Monika Ratkowska